Jdi na obsah Jdi na menu
 


Příběh

7. 5. 2011

CALL OF DUTY BLACK OPS

Celé to začíná na severním polárním kruhu, měsíc po konci války, kde jako Viktor Reznov (CoD: World at War) spolu s Dimitriem Petrenkem (za něj jste mohli hráli v CoD: WaW) pod velením Kravchenka a Dragoviche jdete po posledních nacistech, kteří se zde schovali. Při zabíjení nacistů najdete Steinera, kterého odvedete ke Kravchenkovi a Dragovichovi, kteří se s ním začnou bratříčkovat. Spolu s nimi jdete prozkoumat zničenou loď, v které je chemická zbraň NOVA 6 a rakety V-2, pomocí kterých chtěli novu doručit na území Anglie a SSSR. Dragovich a spol. chtějí vidět účinek novy a vezmou pár rudoarmějců a zavřou je do vzduchotěsných místností, do první vezmou také Petrenka a do druhé vás. Potom do první pustí novu a tak všechny, včetně Petrenka zabijí, s výsledkem sou spokojeni a chtějí pustit novu i na vás, ale na loď vrthnou jednotky SAS a výbuch vás osvobodí a vy utíkáte a zabíjíte jak brity, tak sověty. Po cestě položíte nálož na jednu z raket V-2 a jak utečete z lodi odpálíte nálož v naději, že nova se zničí s výbuchem.

Příběh Alexe Masona začína 17. dubna roku 1961 na Kubě, kde jste se v malé hospůdce ve městě Santa Maria spolu s Woodsem a Bowmanem setkali s Carlosem, který pro vás má informace o akci, při které máte zabít Fidela Castra. Po útoku Carlose a jeho mužů na letiště v rámci vylodění v zátoce sviní, zaútočíte na tábor, kde se nachází i Castro, kterého zabijete. Potom se přesunete na letiště, kde chcete uletět s letadlem, ale nepřátelé vám zablokují cestu a vy vyskočíte a zátaras zničíte, ale zbytek odletí a vás zajmou. Proberete se na molu před Castrem, Dragovichem, Kravchenkem a lodí Rusalka. Zjistíte, že jste zabili dvojníka Castra a ten pravý vás daruje Dragovichovi.

Dragovich vás přesune do "pracovního tábora", Vorkuty. Kde vám vymyli mozek a naprogramovali vás na srozumění kódu na aktivaci novy a na zabití prezidenta Kennedyho. V dole se setkáte s Reznovem, který zjistí, že vás naprogramovali a přeprogramuje vás na zabití Dragoviche, Steinere a Kravchenka. Reznov vás také řekl, jak to začalo a že musíte Dragoviche, Steinera a Kravchenka zabít. Reznov vás seznámí se svým plánem na útěk nebo spíše povstání v táboře, se kterým mu pomůžete. 6. října 1963 začnete plán realizovat. Plán vycházel dobře do té doby než stráže použili slzný plyn, který zasáhl i vás, ale Reznov vás odtáhl do bezpečí. Jakmile se proberete odjedete s Reznovem na motorkách a snažíte se chytit vlak. Vy se na vlak dostanete, ale Reznov se obětuje a strhne na sebe pozornost.

Útěk se vám povede a dostanete se až do USA. Tam vás CIA podrobili různým zkouškám a testům, jestli se s vámi něco nestalo, ale spíše, jestli jste se nestali komunistou. Testy projdete a tak vás agent Hudson dopraví vrtulníkem k ministrovi obrany USA McNamarovi a s nimi jedete do Pentagonu za prezidentem Kennedym. Ten vás pošle zabít Dragoviche a sabotovat sovětský vesmírný program.

V roce 1963 jedete do Baikonuru spolu s Woodsem, kde vás má informaovat Weaver, který se dostal mezi sověty. Na volání vysílačkou vám neodpovídá a potom se ve vysílačce ozvne Kravchenko, který vyhrožuje zabitím Weavera, pokud se nevzdáte, což neuděláte a on Weaverovi vypíchne oko. Se sovětskými uniformami jdete do základny, kde se setkáte s Bowmanem a Brooksem. V základně vysvobodíte Weavera, který dále pokračuje s vámi a dostanete se k řídícímu centru rakety Soyuz 2. Odpal rakety se vám nepodaří zastavit a tak jí zničíte pomocí řízené střely. Uniknete podzemním tunelem a v základně hledáte Dragoviche. Najdete ho v limuzíně, ve které se snaží ujet. Limuzínu zničíte, ale neprohledáte a tak nepotvrdíte zabití, ale všichni myslí, že je mrtvý.

V roce 1968 jste spolu se SOGem nasazeni do Vietnamu, aby jste prozkoumali, zda jsou tam sověti. V Khe Sahnu, kde jste s Hudsonem a Woodsem, jste přepadeni NVA a pomůžete místním vojákům ubránit se.

Po obraně Khe Sahnu je SOG přesunut do města Hue, během ofenzívy Tet, pro získání informací o Dragovichovi přítomnosti. Po nezdařeném výsadku z vrtulníku se musíte probojovat městem dál. Během mise se setkáte s velkým překvapením s Reznovem, který vás informuje, že Dragovich připravuje útok na Spojené státy. Po bojích ve městě ustoupíte k řece a odjedete na PBR pryč a město necháte vybombardovat.

Po této misi jsou Hudson a Weaver posláni do Hong Kongu za doktorem Clarkem, který pracuje na nově. Při výslechu je přepadnou sovětské speciální jednotky Specnaz. Při útěku Clark řekl, že pracoval se Steinerem a čísla, ale když chtěl říct k čemu jsou, dostal zásah do hlavy. Hudson a Weaver byli evakuováni dodávkou dalšími agenty CIA a jedou do Ruska.

Zatímco Hudson a Weaver si povídali s Clarkem, vy, Woods, Bowman a Reznov jste zůstali ve Vietnamu a letěli jste na další misi. Během letu jste byli sestřeleni nad řekou. Všichni ze zmíněných to přežili a pokračovali v útoku po řece do vesnice,ale Reznov cestou zmizel. Po dobití vesnice jste vlezli do tunelu, ve kterém jste opět potkali Reznova. V tunelu jste našli nahrávky, na kterých popisoval Kravchenko účinky novy. Z tunelu vylezete s Reznovem a nastoupíte do vrtulníku.

Vrtulník odveze vás, Reznova, Woodse a Bowmana na základnu, kde přestoupíte do lodi. Máte dojet ke sestřelenému letadlu, které mělo na palubé novu. Z lodi se přesunete na sestřelené letadlo, kde vás přepadnou vietnamci spolu se Specnazi a zajmou vás.

Hudson, Weaver a několik dalších se dostali do Ruska k Uralu, aby získali další informace o nově. Při jejich postupu je podporuje z průzkumného letounu SR-71 Neitsch. Hudson a jeho tým vyřadili z provozu satelitní stanici a vnikli do základny projektu nova, kterou Dragovich podminoval a chtěl vyhodit do vzduchu, aby zničil důkazy. V základně je kontaktuje doktor Steiner, který chce ochránit před Dragovichem na ostrově Rebirth. Za to chce potom zastavit vysílání, které má probudit naprogramované agenty, aby vypustili novu v USA a Masona, který má zabít prezidenta.

Mason, Woods a Bowman, kteří jsou zajati, jsou donuceni hrát ruskou ruletu. Bowman hrát nechce a tak ho ubijí k smrti, místo něj, jako vašeho soupeře přivedou Woodse. Spolu s ním se vzpouříte a zabijete věznitele. Ukradnete vrtulník Mi-24, kterým poletíte až k jeskyni, kde se skrývá Kravchenko. Tam najdete další uvězněné a Reznova. Dojdete k Karavchenkovi, který vás chce zabít granátem, který má na sobě, ale Woods se objetuje a strhne ho s sebou. S Reznovem najdete dokumenty, které vás zavedou na ostrov Rebirth.

S Reznovem se tajně dostanete až do laboratoří, kde zkoumali novu. Mezitím Hudson a Weaver zahajují útok a snaží se vás přesvědčit, aby jste Steinera nezabíjeli. Vy a Reznov jste k Steinerovi dostali dřív a Reznov ho zabil, hned potom přišel Hudson s Weaverem, kteří vás omráčili.

Potom jste se probrali na známém křesle ve vyslíchací místnosti, kde k vám mluví dva neznámí. Vše jim vyprávíte a příběh do sebe zapadá. Tvrdí vám, že Reznov zemřel při útěku z Vorkuty a Steinera jste zabili vy. Snaží se z vás dostat čísla, které zastaví vysílání. Po dlouhém a neúspěšném vyslíchání vyleze z vyslíchací místnosti Hudson a odpoutá vás, ale vy ho omráčíte a hledáte Reznova, ale při tom se vám vrací vzpomínky a zjistíte, že Reznov opravdu zemřel při útěku z Vorkuty. Hudson vás dožene a vy mu řeknete o lodi Rusalka, které je zdrojem onoho vysílání.

Spolu s Hudsonem a Weaverem velíte misi na zničení Rusalky a napadnete jí ve vrtulnících. Vylodíte se na lodi, kterou obsadíte a potopíte, ale zjistíte, že vysílání vychází z podvodní základny, kde je i Dragovich. Při přestřelkách v základně najdete a zabijete Dragoviche a zastavíte vysílání. S Hudsonem vyplavete na člun, kde je Weaver a celá americká flotila a letectvo.

V závěrečném videu jsou záběry ze dne smrti prezidenta Kennedyho, kde je vidět Mason, který nejspíše Kennedyho zabil, takže jak říkal před smrtí Dragovich, naprogramování uspělo.

Výrobce:Treyarch
Vydavatel:Activision
Datum vydání: 9.11.2010

 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Stranka

(Martin, 2. 9. 2012 20:03)

Dobrý den,
chtěl bych si založit fun stránku o hře Call of Dutya psát články. Všiml jsem si váš web, který už dlouho nebyl aktualizován a chtěl bych se zeptat, jestli v něm ještě chcete pokračovat. Zda byste mi ho nechtěli přenechat.
email:
hry.onlineweb@gmail.com

Děkuji za odpověď
Martin

Re: Stranka

(Uživatel stranky , 16. 11. 2013 12:28)

Ale jistě přenecháme ti ji.Heslo k strance je WARFAR